top of page
IMG_6246.heic

on
profesionální kuchař

Martin Petrák
proužek ruzovy.jpg

KDO JSOU MÁRTHY& KRISTINA

marthy se stará o váš žaludek a kristina o vaši duši​

FreIOeO8TCOZSy7iEQU86g.jpg

ona
designérka

Kristina Urbanová
7DC7A740-ED9C-4DC5-9BCF-8D4AB17C1911.jpeg

příběh

Život svedl Martyho a Kristinu dohromady před ohlášeným koncem světa v roce 2012. 

Konec světa nenastal a místo toho začal příběh dvou tvořivých nadšenců, kteří milují život, dobré jídlo a milou společnost. On kuchař, ona designérka. On zálibu ve vaření, ona v ležérnosti a spiritualitě. Marthy si namlouval Tinku svým kuchařským umem, ona jeho svými filosofickými řečmi o smyslu života.

A jednoho večera, kdy Marthy prostřel pod širým nebem na Petříně malé kulaté (čokoládový fondán s višňovou omáčkou a pistáciovou zmrzlinou) bylo jasné, že láska prochází žaludkem. Dodnes se malé kulaté nabízí v Marthys na Vánočním menu.

 

Láska k jídlu, životu a lidem spojila jejich profese a nadšení v tvůrčí vizi. Od 5 let držel Marthy v ruce hrnce, pánvičky a vařečky tak vášnivě, jako Tina metr, hřebíky a kladívko. Oba chtěli uplatnit svůj potenciál v tom, co mají nejraději a tak se pustil Marthy do vaření a Tina do interiéru. Jejich motivací bylo vytvořit útulný prostor inspirovaný francouzskou ležérnosti,  kde se budou lidé cítit vítáni a zároveň si pochutnají na jídle z kvalitních a čerstvých surovin vlastní výroby. 

V roce 2018 se Marthys rozrostlo o další pobočku U Mánesa. Součástí nové pobočky je vlastní pekárna a cukrárna, která se nachází ve spodním patře dvoupatrového prostoru. Denně jsou v nabídce čerstvé croissanty, pečivo a dezerty, kterými jsou zásobené obě pobočky. 

Dnes v Marthys Kitchen pracují lidé, kterým dává jejich práce smysl. Každý je dobrý v něčem jiném a dohromady se všichni doplňují. Společně vytváří harmonický prostor a mají otevřené dveře pro všechny lidi dobré vůle. Přáním Marthyho, Kristiny a jejich kolegů je lidi spojovat u dobrého jídla a ve vzájemně respektujícím prostředí. 

Příběh
IMG_6314.heic

ona

manažerka

Šárka Hamanová
proužek ruzovy.jpg

KDO
SE O VÁS STARÁ V NEPŘÍTOMNOSTI MAJITELŮ

jakub se stará o váš žaludek
a šárka o vaši duši​

Martys-44,,.jpg

on

šéfkuchař

Jakub Nechvíl
Šárka a Jakub
bottom of page